Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ja uwazam , \ze trzeba podawac do publicznej widomosci skad taki ksiadz jest i jak sie nazywa. To skandal, że nie odprawił mszy jak piszesz zmarły przyjmował ksiezy o koledzie to na pewno był katolikiem ale niestety kasy nie mial. Niestety kler tak ma. Emerytki wpłacaja swoje pieniadze na Radio Maryja a od rodziny wyciagaja ostani grosz na jedzenie i opiekę, jak zostaja same lub chore to kler sie nimi nie zajmie bo nie ma juz co wyciagnać. Nasz Biskup msli tylko o galerii Korona, żeby swojej siostrze i sobie zapewnic dostanie zycie, a szwagier im w tym z calej sily i wladzy w Kielcach pomaga. Nie stac na pochówek na chrzest, bizerzmowanie na slub to sie go nie ma. Jest jeden zacny ksiadz w Kielcach, który dba o bezdomnych i biednych ale nie jest pasibrzuchem jak jego koledzy po fachu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam po raz kolejny widzimy jak legalnie dziala Polaka mafia w czarnych sutannach, gdzie sie podzialo tych Panow POWOLANIE ? niedawno mialem podobna sytuacje ,zmarla moja mama ,ksiadz zostal powiadomiony i zamowilem msze ,pieniadze mialem doniesc do :willi: ksiedza najpozniej dzien przed msza ,kilkakrotnie przychodzilem aby sie :rozliczyc: lecz nikogo nie zastalem ,wiec pomyslalem ze zaplace po mszy ,kolo kosciola gromadzila sie rodzina a tu niespodzianka kosciol zamkniety ,panika co jest? zona pobiegla do budynku w ktorym mieszka ksiadz aby wyjasnic sytuacje -a ksiadz powiedzial ZE skoro nie przyszlismy sie rozliczyc to pewnie sie rozmyslilem i zrezygnowalem ze mszy !!!!! na cale szczescie przyszedl laskawie i skasowal sobie 200zl ( a co z terminem CO LASKA?) Dlaczego w rzymsko-katolickim kosciele to wlasnie Ci Panowie decyduja o losie spoleczenstwa,przeciez to nie jest ich FIRMA a DOM BOZY a oni powinni glosic slowo Boze a nie jak dotychczas byc BIZNESMENAMI .......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To przykre, że nie została odprawiona msza św. Myślę, że wystarczyło trochę dobrej woli ze strony księdza... Jak mówi przysłowie - biednemu zawsze wiatr w oczy wieje. Osoby samotne, bez pieniędzy, rodziny, "maja trudności" nawet z godziwym pochówkiem. A szkoda, że tyle mówi się w kościele o miłosierdziu, modlitwie za zmarłych. agnieszka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to co Pan pisze to poprostu sie w glowie nie miesci ,myli Pan zawod z powolaniem ,to ile kosztuje bilet do kina czy inne uslugi to jest nic innego jak biznes ,dlatego sa otwierane i wlasciciel ,pracownik chce zarobic jak najwiecej ....a ksiadz to raczej nie zawod a powolanie ,,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
edzio napisał:
A wielu zarabia od 5 do 6 złotych na godzinę i ma na utrzymaniu rodzinę.
Napisano minutę temu#144 to co Pan pisze to poprostu sie w glowie nie miesci ,myli Pan zawod z powolaniem ,to ile kosztuje bilet do kina czy inne uslugi to jest nic innego jak biznes ,dlatego sa otwierane i wlasciciel ,pracownik chce zarobic jak najwiecej ....a ksiadz to raczej nie zawod a powolanie ,,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiadz mial namiary parafii macierzystej zmarłego. wystarczyło zeby tam zadzwonił i sam dopełnił procedur...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie już nic nie zdziwi. W Chodaczowie np. ksiądz odmówił pochowania pewnej zmarłej w jakies Maryjne świeto w lutym ponieważ jak stwierdził: niezasłużyła sobie na to aby ja chowac w tym dniu. A wiem, że zmarła była głęboko wieżącą osobą i jak tylko mogła to chodziła do kościoła. Mam pytania na jakiej podstawie ksiądz ją tak ocenił - czyżby był ważniejszy od Boga. Tylko Bóg może oceniać ludzi a godne chowanie zmarłych to zasrany obowiązek księdza - za to biorą kasę. Niech tylko Palikot dojdzie do władzy to z klechami zrobi porządek - będą płacili podatek od każdej złotówki i dziury budżetowej już nie będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwierz,że włos z głowy im nie spadnie i nie zubożeją .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popatrzcie jak się chowa celebrytów po 3 czy 4 małżeństwach i ksiądz jest i piękna przemowa ale to tak jak w przysłowiu: za pieniądze ksiądz się modli ,za pieniądze lud się podli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasjer napisał:
Ciebie "czerwonego"ani za tacę nie pogrzebią,bo nic nie dajesz!Katolik poczuwa się do utrzymania kościoła w swojej parafii.Co do tego pana,to msza za zmarłym nie musi być w dniu pogrzebu,a ksiądz też ma rozplanowane obowiązki i każdy,kto chodzi do kościoła o tym wie!
Było wyjść jeśli był byś tak odważny z zachrystii gdzie proszono księdza o mszę i powiedzieć zgromadzonym 80 osobom na pogrzebie że "Ch.... w bąpki strzelił i choinki nie będzie". Nie wiem kto zawinił, ale ksiądz tak postąpić nie powinien, że zmarły został odprowadzony do groby tylko przez znajomych bez księdza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten napisał:
a kolega nie mógł zapłacić księdzu za usługę? a gdyby tak poprosił mechanika żeby naprawił za darmo samochód albo taksówkarza coby go zawiózł za darmo do warszawy? kolega to by chciał być dobry cudzym kosztem?
Jeśli by ktoś chciał wziąć pieniądze i odprawić mszę na pewno by je dostał, a to, że trzeba chodzić do kancelarii parafialnej i tam się spowiadać za zmarłego to dowiedziano się w dzień pogrzebu, Zachowanie księdza przed prawie setką zgromadzonych było skandaliczne do ARCHIKATEDRY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
staszek napisał:
Dobrze ktoś napisał czy PUK też robi to za darmo? Czemu tylko księża mają to robić za darmo jeśli pracownik PUK dostaje pensje za wykonaną pracę
Księdzu również chciano zapłacić, lecz uniósł się honorem, dlaczego nikt u niego nie był dzień wcześniej. Odp: Nikt nie był bo nikt nie wiedział, że trzeba było coś takiego dopełnić. Zmarły był bezdomnym ( bez meldunku) z 22 letnim stażem zamieszkania pod jednym adresem . I gdyby ksiądz odprawił pochówek z zastrzeżeniem, że top MOPR, czy PUK powinien poinformować o konieczności zgłoszenia się w kancelarii parafialnej. Na pewno nie wieszano by psów na księdzu, tylko rozgrzeszono urzędników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu napisał:
Witam! Trochę śmieszny artykuł. Z kilku powodów. Po pierszwe: nieby taki rozdział Państwa do Kościoła, i Koścołowi nie można mieszać się w inne sprawy, ale odwrotnie już tak. Po drugie. Pogrzeb to nie usługa pogrzebowa. A tym bardziej Msza święta. I uważam, że z szcunku do zamrłego powinno się to wszsytko inaczej załatwić. Skąd kto wie, że on sobie życzył pogrzebu z księdzem? Tak trochę odchodząc od tematu, ajabdziej czepiają się niewierzący. Jak jesteś niewierzący, to nie czepiej się tej "Organizaji". Po trzecie. Za to wszystko odpowiedzialność powinni ponieść stosowni urzędnicy. Oni mają się zająć pogrzebem. I że trumna była z takich, a nie inny desek to ich wina. A kolega też dobry, poszedł do urzędu Mszę zamawiać. Ludzie, myślcie czasami, a nie podniecajcie się, tym co napiszę byle "dziennikarz", bo inaczej piszących te artykuły nazwać niestety nie można. Brak tematów? Dawaj, jakiś pożarek, może ktoś coś komuś ukradł, albo coś o jakimś księdzu, wójcie czy burmistrzu napisze. To zawsze chyta. A tłuszcza rzuci się bezkrytycznie za nim. Temat księży i Kościoła, to inna sprawa, żeby zaraz ktoś mi nie zarzucił, że wielki obrońca jestem. Pozdrawiam i życzę wszystkim umiejętności obiektywnego myślenia.
Proponuję ci napisać do proboszcza Lewandowskiego z archikatedry , MOPR_u, PUK-u i dziennikarki, a wtedy będziesz wiedział że do tej ostatniej zwrócono się dopiero po 40 dniach od pogrzebu, aby wyjaśniła zgromadzonym na pogrzebie dlaczego zmarły miał taki pogrzeb, bo ani proboszcz, ani żaden urzędnik, ani żadem pracownik nie widzieli nic złego w pochówku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RRRRRRRRRRRRR napisał:
Proponuję ci napisać do proboszcza Lewandowskiego z archikatedry , MOPR_u, PUK-u i dziennikarki, a wtedy będziesz wiedział że do tej ostatniej zwrócono się dopiero po 40 dniach od pogrzebu, aby wyjaśniła zgromadzonym na pogrzebie dlaczego zmarły miał taki pogrzeb, bo ani proboszcz, ani żaden urzędnik, ani żadem pracownik nie widzieli nic złego w pochówku
RRRRRRRRRRRRRRRR ależ z Ciebie uparciuch,nie emocjonuj się tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pochowany bez obecności kleryka ma o wiele większe szanse na zbawienie niż ten pochowany przy szatańskim obrzędzie klechy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Masz rację. Gdybyś napisał, że nie byłeś chrzczony - zrozumiałbym. Ale skoro jest inaczej to Twoja wola. Żyjesz jak dzikus i jak dzikusa każesz się pochować. Twój wybór. W końcu mamy demokrację :-)
Nie, nie żyję jak dzikus. Widzę za to w swoim otoczeniou wielu zdeklarowanych katolików, którzy żyją jak dzikusy, o, na przykład kradną niemal nałogowo i między innymi przez to, nie życze sobie mieć z nimi nic wspólnego, a kościoła przede wszystkim. A tak nawiasem jeszcze mówiąc, jeśli już (nie wiedzieć czemu i na jakiej podstawie) uznałeś mnie za dzikusa, to co cię tak w tym bawi? Poczułeś się dzięki temu lepiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
DLACZEGO LUDZIE PO ŚMIERCI CHCĄ BYĆ KATOLIKAMI?
Ja nie chciałem, nie chcę, nie jestem i po śmierci też nie zamierzam chcieć być katolikiem. Teraz nawet chętnie bym się z tego bycia katolikiem "wypisał", ale po pierwsze nie bardzo znam formalności, jakie należy spełnić, po drugie bycie katolikiem z chrztu nie ma dla mnie żadnego znaczenia i generalnie mi wisi. Swojego boga utożsamiam z siłami natury, z porządkiem rzeczy, często z nim rozmawiam, bo to mój najlepszy przyjaciel. A księża i te ich tam ceremoniały? To jest dla mnie zupełnie inny i najmniej ważny rozdział.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STYX napisał:
Pochowany bez obecności kleryka ma o wiele większe szanse na zbawienie niż ten pochowany przy szatańskim obrzędzie klechy.
Ani jeden, ani drugi nie ma szansy na jakiekolwiek tam zbawienie. Obaj za to mają przed soba fascynującą, wspaniałą i... wieczną podróż, zgodną z naturalnym obiegiem materii we wszechświecie. Tym się "klerykały" i "antyklerykały" pasjonujcie, nie zaś niekończącą się użerką półgłówków z jednej jak i drugiej strony, ludzi nader często płytkich jak kałuża i pustych jak bęben.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żenujący jest ten artykuł! Czepiają się ksiedza. A gdyby tak nikt nie powiadomił zakładu pogrzebowego, ze jest pogrzeb??? To czyja byłaby wina, ze się nie odbył??!! Zakładu Pogrzebowego!!! Tak sam z mszą świętą! A poza tym, wszyscy biorą pieniądze: i MOPS i Zakład pogrzebowy, ale księdzu to się już nic nie należy!???? Zawsze tylko roszczenia i pretensję!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grabek napisał:
Mnie już nic nie zdziwi. W Chodaczowie np. ksiądz odmówił pochowania pewnej zmarłej w jakies Maryjne świeto w lutym ponieważ jak stwierdził: niezasłużyła sobie na to aby ja chowac w tym dniu. A wiem, że zmarła była głęboko wieżącą osobą i jak tylko mogła to chodziła do kościoła. Mam pytania na jakiej podstawie ksiądz ją tak ocenił - czyżby był ważniejszy od Boga. Tylko Bóg może oceniać ludzi a godne chowanie zmarłych to zasrany obowiązek księdza - za to biorą kasę. Niech tylko Palikot dojdzie do władzy to z klechami zrobi porządek - będą płacili podatek od każdej złotówki i dziury budżetowej już nie będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 8 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...